Ogrodzenia akustyczne wśród ekranów dźwiękowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne a zanieczyszczenie hałasem zewnętrznym

photo
Ekrany akustyczne zewnętrzne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są wykorzystywane do różnych celów. Są one najczęściej stosowane w szkołach, domach, biurach i centrach handlowych w celu ochrony ludzi przed hałasem z zewnątrz. Panele dźwiękochłonne lub ogrodzenia dźwiękochłonne są jednym z takich typów ogrodzeń. Panel dźwiękochłonny składa się z serii cienkich, wypełnionych powietrzem komórek, które pochłaniają dźwięk.

Ekrany hałasu nieobce

Istnieje kilka różnych rodzajów barier dźwiękowych, które mogą być zainstalowane w swoim podwórku. Wszystkie typy są w różnych grubościach i blokują fale dźwiękowe o różnych częstotliwościach. Musisz wybrać ten, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Parawan akustyczne ogrodowe

Większość ogrodzeń akustycznych odbija wszystkie dźwięki z powrotem do ich pierwotnych źródeł. W ten sposób nie zwiększają one hałasu otoczenia Twojego domu. Inne ogrodzenia dźwiękochłonne odbijają, rozpraszają, pochłaniają i usuwają dźwięk w całości. Różnica w tych typach polega na ilości gęstości masy powierzchniowej.

Parawan akustyczne ogrodowe

Ogrodzenia dźwiękochłonne o większej gęstości masy powierzchniowej nie wymagają tak częstej konserwacji jak inne typy. Są one również bardziej skuteczne w utrzymywaniu hałasu z zewnątrz poza terenem Państwa firmy. Jednak możliwe jest również, że tego typu bariery dźwiękochłonne mogą zostać uszkodzone przez wiatr i pogodę. Dlatego też należy regularnie sprawdzać i w razie potrzeby wymieniać uszkodzone panele.

Innym rodzajem bariery dźwiękowej jest bariera dźwiękowa, która redukuje hałas poprzez dźwiękochłonny ekran siatkowy. Te akustyczne ogrodzenia zazwyczaj składają się z solidnego ogrodzenia wraz z serią paneli tkaninowych połączonych ze sobą. Szczeliny między panelami są wypełnione materiałami dźwiękochłonnymi. Aby zmniejszyć hałas z zewnątrz, można dodać dodatkowy ekran na górze. Górny ekran nie przepuszcza żadnych dźwięków, ale dolny panel może służyć jako dyfuzor dźwięku.

Jest to dość łatwe do obliczenia gęstości ogrodzenia akustycznego. Zasadniczo jest taka sama jak całkowita powierzchnia istniejącego ogrodzenia, z wyjątkiem grubości. Na przykład, jeśli obecny płot ma całkowitą powierzchnię piętnastu stóp, a następnie nowy akustyczny płot będzie musiał być co najmniej osiem stóp wysokości, o grubości trzech stóp. Możesz uzyskać wymagane informacje z lokalnych kodów budowlanych. Można również dowiedzieć się, ile dźwięku sąsiedzi pozwalają przez ich ściany, mierząc ich bieżący rating hałasu za pomocą mikrofonu.

Ekrany dźwiękowe górne

Ogrodzenia z drewna i drewna kompozytowego muszą być instalowane profesjonalnie, ponieważ łatwo ulegają uszkodzeniu. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz spróbować zrobić własną barierę akustyczną, co jest dość łatwe. Istnieje kilka zestawów DIY dostępne online, a także książki, które można kupić, które zawierają wszystkie wymagane materiały budowlane. Inną opcją byłoby skontaktować się z wykonawcą krajobrazu, który może dać ci radę na temat tworzenia skutecznego ogrodzenia akustycznego.

Chociaż ogrodzenia akustyczne są skuteczne, nie zawsze mogą być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli Twoim głównym celem jest zapobieganie ucieczce dźwięku z nieruchomości, to może nie być złym pomysłem zakup dyfuzora dźwięku. Dyfuzory te zazwyczaj składają się z płyty z koszem, który siedzi na ziemi obok ściany granicznej. Ilekroć ktoś przechodzi przez przestrzeń między płytami, fale dźwiękowe uderzają w kosz i odbijają się z powrotem do pomieszczenia, zmniejszając dźwięk. Dyfuzory są zazwyczaj dość skuteczne w zapobieganiu echa.

Jeśli dźwięk jest głównym problemem, to być może trzeba będzie zainwestować w wygłuszenie ogrodzeń akustycznych. Będzie to jednak kosztować. Istnieje kilka zestawów DIY dostępne dla Ciebie do zainstalowania, a te są tanie, ale skuteczne rozwiązania. Musisz tylko upewnić się, że masz płytę, która idzie wystarczająco głęboko w ziemię, aby całkowicie otoczyć swój dom.

Ogrodzenie dźwiękochłonny suma

Jeśli wygłuszenie nie jest Twoim głównym zmartwieniem, to istnieją inne rozwiązania Twojego problemu. Jedną z opcji jest zainstalowanie tkaniny dźwiękoszczelnej pomiędzy ścianami a sufitem. Problem z tym jest taki, że dźwięk, który rozchodzi się od dachu i podłogi nie jest odbijany z powrotem do pokoju. Można również rozważyć płytki dźwiękoszczelne, które można umieścić między podłogą a sufitem, choć będzie to działać bardziej kosztownie. Mimo to, płytki są o wiele bardziej skuteczne niż ogrodzenia akustyczne.

Istnieje wiele innych dostępnych rozwiązań, w tym te, które blokują fale dźwiękowe i te, które po prostu przekierowują fale dźwiękowe. Na przykład, folia dźwiękochłonna może być zainstalowana w wielu pomieszczeniach, aby zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem z zewnątrz. Niektóre z tych paneli foliowych mogą być instalowane jako zwykłe materiały dźwiękochłonne, podczas gdy inne są w pełni dźwiękochłonne i blokujące dźwięk. Jest wiele osób, które decydują się na ich użycie, ponieważ kosztują mniej niż ogrodzenia akustyczne. Ważne jest jednak, aby wybrać produkty, które są dźwiękoszczelne i blokujące dźwięk dla maksymalnej ochrony.

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne a zanieczyszczenie hałasem zewnętrznym Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są wykorzystywane do różnych celów. Są one najczęściej stosowane w szkołach, domach, biurach i centrach handlowych w celu ochrony ludzi przed hałasem z zewnątrz. Panele dźwiękochłonne lub ogrodzenia dźwiękochłonne są jednym z takich typów ogrodzeń. Panel dźwiękochłonny składa się z serii cienkich, wypełnionych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.