Odzyskiwanie danych komu można uwierzyć takie usługę.

Odzyskiwanie danych Trzy sposoby na odzyskiwanie plików z uszkodzonych dysków twardych

Odzyskanie plików z uszkodzonego dysku twardego, uszkodzonego dysku SSD lub fizycznie uszkodzonego dysku twardego nie jest łatwym zadaniem, ale istnieją pewne metody, które mogą pomóc. Poniżej przedstawiamy trzy z nich. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w tym artykule. Pamiętaj, że nigdy nie jest się za starym na poznawanie nowych technik. Zawsze lepiej jest uczyć się na podstawie doświadczeń tych, którzy przeszli przez tę samą drogę. Poniżej wymieniono kilka najpopularniejszych usług odzyskiwania danych w Twojej okolicy.

Odzyskiwanie plików z dysku twardego

Jednym z częstych problemów związanych z utratą danych jest nadpisanie pliku. Dobra wiadomość jest taka, że oprogramowanie do odzyskiwania danych często umożliwia odzyskanie plików pomimo ich fragmentacji. Oprogramowanie do odzyskiwania danych może odczytać zawartość dysku twardego i wyszukać „sygnatury plików” lub wspólne wzorce. Większość typów plików ma co najmniej jedną sygnaturę, np. pliki png, które zaczynają się od ciągu „%0PNG”. Wiele plików MP3 również rozpoczyna się ciągiem znaków „ID3”. Dopasowując sygnatury plików, oprogramowanie do odzyskiwania danych może rozpoznać dane znajdujące się na dysku i odzyskać je.

Usunięte pliki można odzyskać za pomocą programu PhotoRec. Program wykryje usunięte pliki na dowolnej partycji lub na całym dysku. Po pobraniu programu PhotoRec zostaniesz poproszony o wybranie systemu plików, lokalizacji plików do odzyskania oraz informacji, czy chcesz zachować pliki na komputerze. Po wybraniu plików, które chcesz odzyskać, kliknij przycisk „Odzyskaj”.

Dostępnych jest kilka darmowych programów do odzyskiwania danych, takich jak Recuva. Narzędzie to, przeznaczone do odzyskiwania skasowanych plików, ma prosty w obsłudze interfejs i pomocnego kreatora, który prowadzi użytkownika przez cały proces. Choć darmowa wersja Recuva nie jest najbardziej rozbudowana, to jednak jest wystarczająco wydajna dla wielu osób i pozwala odzyskać pliki nawet po ponownym sformatowaniu dysku twardego.

Odzyskiwanie plików z dysku twardego nie jest łatwym procesem, ale można to zrobić za pomocą programu innej firmy. Należy upewnić się, że usunięty plik nie został nadpisany. Nawet jeśli dysk twardy wydaje się pusty, usunięty plik nadal na nim istnieje. Plik mógł jednak zostać nadpisany w wyniku innej operacji i jego odzyskanie jest teraz niemożliwe. Konieczne może być rozpoczęcie procesu od nowa i powtarzanie go do momentu odzyskania pliku.

Odzyskiwanie plików z dysku SSD

Być może zastanawiasz się, jak odzyskać pliki z dysku SSD. Niezależnie od tego, czy coś zostało przypadkowo usunięte, czy też dysk SSD nagle przestał działać, istnieją sposoby na odzyskanie danych. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować w razie problemów. Najlepszym sposobem na odzyskanie plików z dysku SSD jest przeskanowanie dysku i włączenie polecenia TRIM. TRIM to funkcja, która zapobiega zapisywaniu danych na dysku SSD.

Dyski SSD są szybkie i niezawodne, ale przechowywane na nich dane mają charakter wyłącznie tymczasowy. Oznacza to, że przy prawidłowym użytkowaniu dysk może działać przez około pięć do siedmiu lat. Można przedłużyć jego żywotność, korzystając z różnych wskazówek. Kopie zapasowe i plany odzyskiwania danych po awarii są również niezbędne do ochrony najważniejszych danych. Innym rozwiązaniem jest użycie oprogramowania do odzyskiwania plików z dysków SSD. To oprogramowanie umożliwia odzyskiwanie plików z dysku SSD w zaledwie kilku krokach.

Jeśli przypadkowo usunąłeś plik lub usunąłeś partycję, z pomocą może przyjść oprogramowanie do odzyskiwania danych. Narzędzia te mogą skanować wszystkie pliki i foldery na dysku SSD. Odzyskają usunięte pliki, nawet te, które zostały oznaczone do ponownego zapisu. Może to być skomplikowany proces i powinien być wykonywany tylko przez doświadczonego użytkownika. Aby zapewnić pomyślne odzyskanie danych, należy użyć oprogramowania do odzyskiwania danych przeznaczonego specjalnie dla dysków SSD.

Do odzyskiwania usuniętych danych z dysku SSD można także użyć oprogramowania do odzyskiwania danych innych firm. Jeśli nie można odzyskać utraconych plików za pomocą bezpłatnego oprogramowania do odzyskiwania danych, należy zapłacić za profesjonalną usługę odzyskiwania danych. Przed zainwestowaniem w program do odzyskiwania danych z dysku SSD należy rozważyć wiele innych kwestii. Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest to, czy dysk SSD znajduje się w stanie TRIM. Jeśli TRIM jest ustawiony jako wyłączony, oprogramowanie do odzyskiwania danych nie może wykonać swojej pracy.

Odzyskiwanie plików z uszkodzonego systemu plików

Gdy pliki zostaną uszkodzone w wyniku awarii, można się zastanawiać, jak je odzyskać. Cóż, istnieje kilka sposobów na naprawienie uszkodzonego systemu plików. Aby naprawić uszkodzone pliki, można skorzystać z funkcji poprzedniej wersji komputera. Wystarczy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Odzyskaj poprzednią wersję”. Po odzyskaniu pliku można go przywrócić. Aby przywrócić pliki, które zostały uszkodzone w wyniku uszkodzenia, wykonaj następujące czynności:

Po pierwsze, należy odłączyć zasilanie od dysku, z którego próbujesz odzyskać dane. Zasilacz musi być wyłączony, aby oprogramowanie mogło przeprowadzić skanowanie. Zwiększy to szanse na odzyskanie danych. Upewnij się także, że w oprogramowaniu dostępna jest funkcja podglądu plików. Przywrócone pliki powinny mieć jakość plików oryginalnych. Jeżeli wykonałeś poprzednie kroki, możesz przejść do następnego etapu: odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku.

Po wykonaniu tych czynności należy kliknąć przycisk Podgląd i wyświetlić podgląd odzyskanych plików. Jeśli nie możesz wyświetlić podglądu plików, kliknij przycisk Zapisz sesję odzyskiwania. Spowoduje to zapisanie odzyskanych danych na komputerze. Jedynym minusem zapisywania jest to, że spowoduje to nadpisanie istniejących danych. Dlatego nie należy zapisywać danych na zewnętrznym dysku twardym, dopóki nie upewnisz się, że nadal tam są.

Innym sposobem naprawienia uszkodzonego pliku jest zmiana jego formatu. Na przykład, jeśli masz problemy z otwarciem dokumentu Worda, spróbuj otworzyć go w innej aplikacji, która konwertuje inne formaty plików na lepszy format. Czasami uszkodzony plik jest po prostu starym plikiem, ale jego przywrócenie nie jest niemożliwe. Jeśli chcesz odzyskać film, spróbuj pobrać go ponownie w innym formacie.

Odzyskiwanie plików z fizycznie uszkodzonego dysku

Jeśli dysk twardy uległ uszkodzeniu, istnieją sposoby odzyskania znajdujących się na nim plików. Zazwyczaj najpierw należy pozbyć się obudowy dysku, a następnie zanieść go do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Specjaliści użyją specjalistycznego sprzętu i czystego pomieszczenia, aby odzyskać dane z dysku twardego. Proces odzyskiwania danych może potrwać kilka dni, w zależności od wielkości dysku. Będzie to kosztowało trochę pieniędzy, ale w dłuższej perspektywie się opłaci.

Fizyczne uszkodzenie dysku twardego może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak upadek, przepięcie elektryczne lub awaria mechaniczna. Nie musi to oznaczać utraty danych na dysku na zawsze, ale może utrudnić odzyskiwanie plików. Aby uniknąć tego problemu, należy skorzystać z usług profesjonalnego laboratorium odzyskiwania danych. Próba samodzielnej naprawy uszkodzeń fizycznych może doprowadzić do jeszcze większego uszkodzenia dysku twardego lub nawet pogorszenia sytuacji.

Mimo że można próbować naprawić dysk samodzielnie, należy pamiętać, że jest to skomplikowane zadanie techniczne, które powinno być wykonywane wyłącznie przez przeszkolonych specjalistów. Czasami możliwa jest wymiana talerzy lub elementów elektronicznych dysku, ale jeśli nie jest to możliwe, należy wynająć laboratorium odzyskiwania danych, które wykona tę pracę za użytkownika. Odzyskanie plików może się skończyć kosztem kilkuset dolarów.

Fizyczne uszkodzenia nośników nie należą do rzadkości, ale są wynikiem wypadku lub awarii dysku twardego. Dane na dysku twardym mogą być nieczytelne z powodu uszkodzenia fizycznego, ale nadal można odzyskać pliki przy użyciu specjalistycznego oprogramowania do odzyskiwania danych. Programy te mogą naprawić tablicę partycji i system plików oraz umożliwić dostęp do surowych danych z dysku. Jeśli nie masz dostępu do talerzy, do procesu odzyskiwania danych możesz użyć płyty CD lub DVD.

Odzyskiwanie plików z dysku półprzewodnikowego

Wiele nowoczesnych komputerów wykorzystuje dyski półprzewodnikowe (SSD) jako podstawową pamięć masową. Mają one wiele zalet, takich jak wyższa wydajność, większa niezawodność i większe bezpieczeństwo. Dyski te są także szybsze niż konwencjonalne dyski twarde. Ponadto nowe modele dysków SSD są wyposażone w zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowanie wysokiego poziomu. Nawet jeśli danych na dyskach SSD nie można przechowywać bezpośrednio na tym samym dysku, można je odzyskać za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych.

Narzędzie do odzyskiwania plików może pomóc w odzyskaniu plików z dysku SSD na kilka sposobów. Jednym z nich jest naprawa dysku fizycznego. Czynnik zewnętrzny może uszkodzić oprogramowanie układowe dysku SSD, uniemożliwiając jego odczytanie przez standardowe narzędzia. Innym sposobem jest użycie specjalistycznego sprzętu do odzyskiwania danych. Większość firm zajmujących się odzyskiwaniem danych nie dysponuje tego rodzaju sprzętem, dlatego jest to trudne i czasochłonne. Jeśli zdecydujesz się na narzędzie do odzyskiwania danych z dysku SSD, upewnij się, że nie płacisz za jego usługi tylko po to, aby odzyskać kilka plików.

Jeśli chcesz odzyskać trwale usunięte pliki, najpierw spróbuj zapisać kopię zapasową na innym dysku twardym lub zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej. Następnie należy przeskanować dysk SSD za pomocą oprogramowania antywirusowego w celu usunięcia wszelkich infekcji, które mogły uszkodzić dane. Jeśli nie możesz znaleźć plików, spróbuj użyć oprogramowania do odzyskiwania danych, takiego jak EaseUS Data Recovery Wizard. To oprogramowanie pomoże Ci odzyskać usunięte pliki na kilka sposobów.

Dyski SSD są bardziej trwałe niż dyski twarde, ponieważ wykorzystują pamięć flash. Wciąż jednak mają swoje ograniczenia. Mimo że dyski SSD są bardziej niezawodne niż HDD, mogą być podatne na awarie sprzętu, błędy ludzkie i wirusy komputerowe. Oprócz uszkodzeń fizycznych, dysk SSD może również zostać uszkodzony przez szyfrowanie danych. Po zaszyfrowaniu dysku SSD nie będzie można uzyskać dostępu do danych bez pomocy firmy świadczącej usługi odzyskiwania danych.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Odzyskiwanie danych Trzy sposoby na odzyskiwanie plików z uszkodzonych dysków twardych Odzyskanie plików z uszkodzonego dysku twardego, uszkodzonego dysku SSD lub fizycznie uszkodzonego dysku twardego nie jest łatwym zadaniem, ale istnieją pewne metody, które mogą pomóc. Poniżej przedstawiamy trzy z nich. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w tym artykule. Pamiętaj, że nigdy nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.