Jak zbudować ogrodzenie akustyczne

Jak zbudować ogrodzenie akustyczne

ogrodzenie-do-ogrodu
przegrody-akustyczne

Posiadanie ogrodzenia akustycznego w swoim domu może pomóc w utrzymaniu hałasu przed ucieczką z budynku. Jednak nie jest to jedyny sposób, aby poprawić swoją barierę dźwiękową.

Ekrany akustyczne przekształcają dźwięk w śladową energię cieplną

Korzystanie z bariery przeciwhałasowej w celu zmniejszenia hałasu może być skutecznym sposobem na zmniejszenie poziomu hałasu w pomieszczeniu. Ale ważne jest, aby upewnić się, że bariera jest odpowiedniego typu i rozmiaru do pracy. Ważne jest również, aby wybrać barierę, która będzie trwała i estetyczna.

Bariery akustyczne zostały zbadane, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej w różnych sytuacjach. Kilka z najczęstszych strategii stosowanych do blokowania dźwięku to membrany akustyczne, izolacja i odchylanie. Membrany akustyczne odbijają fale dźwiękowe i mogą być wykonane z różnych materiałów. Niektóre popularne materiały to pianki, związki gumowe i winyl.

Izolacja pochłania wibracje i może być wykonana z różnych materiałów, w tym celulozy, włókna szklanego i wełny mineralnej. Izolacja może być również wbudowana w ścianę w celu pochłonięcia energii akustycznej.

Największą zaletą bariery dźwiękowej jest to, że może ona zablokować dźwięk ze źródła. Fale dźwiękowe są w stanie podróżować z prędkością 770 mil na godzinę w standardowych warunkach atmosferycznych. Ale jeśli źródło dźwięku jest w ruchu, fale zbierają się i tworzą barierę. Jest to słyszalne jako boom dźwiękowy.

Aktywna kontrola hałasu działa poprzez wykorzystanie czujnika do wykrywania hałasu i obliczania fali antyhałasowej. Fala ta jest następnie wysyłana do kontrolera, aby zminimalizować hałas na czujniku sprzężenia zwrotnego. Ten rodzaj systemu jest stosowany w dużych, otwartych przestrzeniach. Możliwe jest również zastosowanie aktywnej kontroli hałasu na ekranach akustycznych.

Drugim rodzajem kontroli hałasu jest kontrola pasywna. Polega ona na ograniczeniu przepływu powietrza do pomieszczenia. Nie jest to jednak tak skuteczne w zakresie niskich częstotliwości. Nie jest też tak opłacalna.

Dodanie dodatków do ogrodzenia może poprawić blokowanie dźwięku

Dodanie dodatkowych elementów do ogrodzenia akustycznego może poprawić skuteczność blokowania dźwięku przez ogrodzenie. Ilość blokowanych dźwięków zależy od jakości i lokalizacji ogrodzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższe ogrodzenie, tym większa redukcja dźwięku. Dzieje się tak dlatego, że ogrodzenie będzie trudniejsze do przeniknięcia. Jeśli ogrodzenie zostanie zbudowane zbyt nisko, dźwięk przejeżdżających samochodów będzie przechodził pod ogrodzeniem.

Najlepszym sposobem na skuteczne zablokowanie dźwięku jest zastosowanie solidnego panelu ogrodzenia. To jest zwykle wykonane z ciężkiego betonu. Jeśli twój płot jest drewniany, rozważ użycie masowo obciążonego winylu kanapkowanego między panelami drewnianymi, aby zapewnić dodatkową redukcję dźwięku.

Aby Twój płot był bardziej dźwiękoszczelny, uszczelnij wszelkie szczeliny, które mogą być obecne. Dodanie topperów ogrodzenia może również pomóc. Jeśli planujesz użyć akustycznego ogrodzenia, można zainstalować exterior klasy absorber-barrier koce. Koce klasy zewnętrznej są zazwyczaj wykonane z absorpcyjną twarzą i podkładem barierowym. Te koce są dopasowane na pionowych krawędziach, i są zwykle przeznaczone do stosowania w obszarach, gdzie jednostki HVAC lub pompy basenu mogą być zlokalizowane.

Możesz również użyć roślin i drzew do stworzenia wtórnej bariery dźwiękowej. Możesz posadzić duże rośliny liściaste lub iglaste, które będą pochłaniać hałas. Można również umieścić rośliny i ogrodzenia na szczycie bermy, czyli podwyższonych barier wykonanych z ziemi.

Jeśli obawiasz się, że hałas sąsiadów wpłynie na Twoją koncentrację i ogólne zdrowie, możesz chcieć zainstalować ogrodzenie akustyczne. Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj budowane jak najbliżej źródła hałasu. Są one powszechnie stosowane w firmach i biurach rządowych. Ogrodzenia akustyczne mogą zmniejszyć hałas w Twoim domu o 10 do 30 decybeli.

Kontrola obwodu przed postawieniem ogrodzenia

Posiadanie ogrodzenia obwodowego do swojej dyspozycji jest oczywistym środkiem bezpieczeństwa. Na szczęście nie ma potrzeby wydawania tysięcy dolarów na fantazyjne ogrodzenie, zwłaszcza jeśli wiesz, gdzie szukać. W związku z tym, US Army Corps of Engineers opracowała listę dos i don’ts dla ogrodzeń akustycznych. Są to wytyczne, których należy przestrzegać, aby zapewnić wysokiej jakości produkt, który nie będzie odbiegał od estetyki domu lub firmy.

Aby sprawdzić swoje własne siły, może chcesz spojrzeć na instalację ogrodzenia z renomowanej firmy, która jest na chwilę. Przekonasz się, że będą one nie tylko zainstalować nowy płot dla Ciebie, ale także zapewnić szkolenia i wskazówki, aby pomóc utrzymać swoją własność w tiptop kształcie. Najlepszą częścią jest to, że możesz być pewien, że dostaniesz najwyższej jakości ogrodzenie możliwe. Renomowany wykonawca jest najlepszą osobą, aby zapytać o tego typu instalacji, i będzie w stanie dostarczyć Ci listę referencji, aby zapewnić, że projekt jest zrobiony dobrze.

Będąc przy tym, możesz również rozważyć zainstalowanie znaku ostrzegawczego na wypadek zdarzenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz dzieci. Oprócz zapewnienia ochrony przed intruzami, znak ostrzegawczy służy również jako wizualna wskazówka dla dzieci, aby uważały na swoje kroki.

Montaż listew po obu stronach ogrodzenia

Dodanie listew po obu stronach ogrodzenia akustycznego może być świetnym sposobem na dodanie zarówno prywatności, jak i ochrony. Mogą one również pomóc zmniejszyć ilość hałasu, który jest przenoszony do domu.

Montując listwy po obu stronach ogrodzenia, należy upewnić się, że używamy odpowiedniego rodzaju materiału. Istnieją dwa rodzaje listew do wyboru: drewniane i aluminiowe. Oba są trwałe, ale listwy drewniane mają wyższy współczynnik konserwacji. Mają również tendencję do gnicia i są bardziej podatne na termity. Z kolei listwy aluminiowe są bezpieczniejsze w klimacie tropikalnym.

Najlepszym sposobem na zainstalowanie listew po obu stronach ogrodzenia jest postępowanie według ustalonego planu. Plan powinien zawierać konkretne pomiary każdego kawałka. To pomoże Ci znaleźć najlepszą lokalizację dla Twojego ogrodzenia.

Dobrą zasadą jest montowanie najpierw słupków narożnych, a następnie środkowych. Następnie należy zainstalować wypełnienia słupków końcowych pomiędzy przykryciem ściany a wierzchołkami słupków. Po zainstalowaniu ogrodzenia należy uszczelnić zakładkę za pomocą kleju akustycznego lub taśmy piankowej.

Możesz również dodać dźwiękoszczelną membranę do swojego ogrodzenia, aby pomóc zapobiec przedostawaniu się dźwięku. Membrana ta powinna być zainstalowana nad ogrodzeniem i zaklejona taśmą odporną na warunki atmosferyczne. Najlepsza membrana to taka, która jest szczelna. Powinieneś również upewnić się, że długość bariery jest około cztery razy większa niż długość źródła hałasu.

Innym dobrym pomysłem jest zainstalowanie roślin w tylnej części ogrodzenia, aby pomóc w absorpcji dźwięku. Możesz również sadzić drzewa lub krzewy z przodu swojego ogrodzenia, aby pomóc utrzymać hałas na zewnątrz.

Dodanie masy obciążonej winylem

Dodanie obciążonego masą winylu do ogrodzenia akustycznego jest skutecznym sposobem na zmniejszenie ilości hałasu, który przenosi się przez ogrodzenie. Można go również użyć do wypełnienia luk w ogrodzeniu. Winyl obciążony masą jest dostępny w wielu różnych formach, od włókna szklanego do aluminium. Może być stosowany zarówno w projektach komercyjnych, jak i mieszkaniowych.

Winyl obciążony masą ma niski profil i jest niezwykle trwały. Można go zainstalować na prawie wszystkim, w tym na ogrodzeniach i ogniwach łańcuchowych. Jest również łatwy w instalacji, co czyni go idealnym rozwiązaniem do wygłuszania zamkniętych pomieszczeń.

Aby wygłuszyć ogrodzenie, najlepiej dodać obciążony masą winyl podczas początkowej budowy ogrodzenia. Można go zakotwiczyć do konstrukcji ogrodzenia za pomocą przelotek lub opasek zaciskowych. Może być również zszywany do obwodu struktury ogrodzenia.

Masowo obciążony winyl powinien być zainstalowany co najmniej kilka centymetrów poniżej struktury ogrodzenia. Powinien być również przymocowany do stadnin, legarów i ramek. Masowo obciążony winyl jest zwykle instalowany przy użyciu metody septum. Metoda ta polega na mechanicznym przymocowaniu winylu do konstrukcji. Następnie jest on zszywany za pomocą zszywacza z napędem pneumatycznym lub zszywacza z plastikową nakładką.

Winyl obciążony masą jest najczęściej stosowany w ścianach, ale może być również stosowany w sufitach. W instalacji sufitowej jest zwykle instalowany nad legarami, z 5/8″ płytą gipsowo-kartonową poniżej. Może być również zainstalowany pomiędzy warstwami suchej zabudowy. Zaleca się również instalację na ramie ogrodzenia lub pomiędzy panelami ogrodzeniowymi.

Istnieje kilka rodzajów winylu obciążonego masą, więc pamiętaj, aby skontaktować się z producentem produktu, który rozważasz. Winyl obciążony masą jest skutecznym rozwiązaniem dźwiękoszczelnym, ale są pewne obszary, w których wypada słabo.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ekrany dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Jak zbudować ogrodzenie akustyczne Posiadanie ogrodzenia akustycznego w swoim domu może pomóc w utrzymaniu hałasu przed ucieczką z budynku. Jednak nie jest to jedyny sposób, aby poprawić swoją barierę dźwiękową. Ekrany akustyczne przekształcają dźwięk w śladową energię cieplną Korzystanie z bariery przeciwhałasowej w celu zmniejszenia hałasu może być skutecznym sposobem na zmniejszenie poziomu hałasu w…